Info
Klik venligst her for at læse hele beskrivelsen

USU haltræninger - (MA1)
Mandag Tid: 15:30 - 16:45
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Instruktør: Christoffer Clausen / Kasper Kjær Andersen / Mette Petersen /
Træning for let øvede i U11 - U15. Din trænere vil være: Christoffer og Kasper
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 30/32
Rabat: 50%
Pris: 1400 kr. 700 kr.
Tilmeld

USU haltræninger - (MA3)
Mandag Tid: 16:00 - 18:00
Sted: Johannesskolen , Ungdomstræning
Instruktør: Mette Petersen /
Træner: ZhengYu Zhu /
Talent/Elite træning U11-U15. Din trænere vil være: Zheng Yu Zhu
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 16/19
Rabat: 50%
Pris: 1700 kr. 850 kr.
Tilmeld

USU haltræninger - (MA2)
Mandag Tid: 16:45 - 18:00
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Instruktør: Christoffer Clausen / Kasper Kjær Andersen / Mette Petersen /
Træning for øvede U13 - U17. Din træner vil være: Rasmus Andreasen
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 19/32
Rabat: 50%
Pris: 1400 kr. 700 kr.
Tilmeld

USU haltræninger - (TI2)
Tirsdag Tid: 15:30 - 17:15
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Instruktør: Mette Petersen /
Træner: ZhengYu Zhu /
Talent/Elite træning - U11-U13 Din træner vil være: Zheng Yu Zhu
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 14/14
Rabat: 50%
Pris: 1700 kr. 850 kr.
Udsolgt

USU haltræninger - (TI1)
Tirsdag Tid: 15:30 - 17:15
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Instruktør: Ingen instruktør / Mette Petersen /
Talent træning U9-U13 Din træner vil være: pt. ukent
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 10/20
Rabat: 50%
Pris: 1400 kr. 700 kr.
Tilmeld

USU haltræninger - (TI3)
Tirsdag Tid: 17:15 - 19:00
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Instruktør: Mette Petersen /
Træner: ZhengYu Zhu /
Talent/Elite træning - U13-U17. Din trænere vil være: Zheng Yu Zhu & Jonas Lyduch
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 28/28
Rabat: 50%
Pris: 1700 kr. 850 kr.
Udsolgt

USU haltræninger - (ON0)
Onsdag Tid: 07:45 - 09:30
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Træner: ZhengYu Zhu /
Morgentræning
Periode: 14.08.2019 - 24.06.2020
Tilmeldte: 7/14
Rabat: 50%
Pris: 1700 kr. 850 kr.
Tilmeld

USU haltræninger - (ON1)
Onsdag Tid: 15:30 - 17:00
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Instruktør: Mette Petersen /
Træner: ZhengYu Zhu /
Talent/Elite træning - U11-U15. Din trænere vil være: Zheng Yu Zhu & Jonas Lyduch
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 23/26
Rabat: 50%
Pris: 1500 kr. 750 kr.
Tilmeld

USU haltræninger - (ON2)
Onsdag Tid: 17:00 - 19:00
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Instruktør: Mette Petersen /
Træner: ZhengYu Zhu /
Ungsenior træning på tværs af USU og SSU, målgruppe U15+. Din trænere vil være: Zheng Yu Zhu & Jonas Lyduch
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 21/28
Rabat: 50%
Pris: 1700 kr. 850 kr.
Tilmeld

USU haltræninger - (TO1)
Torsdag Tid: 15:30 - 17:15
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Træner: ZhengYu Zhu /
Talent/Elite træning U11-U15. Din træner vil være: Zheng Yu Zhu
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 18/30
Rabat: 50%
Pris: 1400 kr. 700 kr.
Tilmeld

USU haltræninger - (TO2)
Torsdag Tid: 17:15 - 19:00
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Instruktør: Mette Petersen /
Træner: Jakob Kyndesen / ZhengYu Zhu /
Talent/Elite træning - U13-U17. Din trænere vil være: Jakob Kyndesen & Zheng Yu Zhu
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 25/28
Rabat: 50%
Pris: 1700 kr. 850 kr.
Tilmeld

USU haltræninger - (FR1)
Fredag Tid: 15:30 - 17:00
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Instruktør: Julian Olegov Hristov / Mette Petersen /
Let øvede - U11 - U15. Din træner vil være: Julian Hristov
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 23/28
Rabat: 50%
Pris: 1400 kr. 700 kr.
Tilmeld

USU haltræninger - (FR2)
Fredag Tid: 17:00 - 18:30
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Instruktør: Julian Olegov Hristov / Mette Petersen /
Træning for øvede - U13 - U17. Din træner vil være: Julian Hristov
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 17/28
Rabat: 50%
Pris: 1400 kr. 700 kr.
Tilmeld

USU haltræninger - (FR3)
Fredag Tid: 18:30 - 20:00
Sted: USU Tilmeldinger, Ungdomstræninger
Instruktør: Julian Olegov Hristov / Mette Petersen /
Ungsenior træning på tværs af ungdoms og seniorafdelingen. Din træner vil være: Julian Hristov
Periode: 12.08.2019 - 31.05.2020
Tilmeldte: 16/20
Rabat: 50%
Pris: 1400 kr. 700 kr.
Tilmeld

Johannesskolen /Ungdomstræning

Mandag
1
2
3
4
5
16.00USUHT MA3
16.15 850.-
16.30
16.45
17.00
17.15
17.30
17.45

USU Tilmeldinger/Ungdomstræninger

Mandag
1
2
3
4
5
6
7
8
7.45        
8.00        
8.15        
8.30        
8.45        
9.00        
9.15        
9.30        
9.45        
10.00        
10.15        
10.30        
10.45        
11.00        
11.15        
11.30        
11.45        
12.00        
12.15        
12.30        
12.45        
13.00        
13.15        
13.30        
13.45        
14.00        
14.15        
14.30        
14.45        
15.00        
15.15        
15.30USUHT MA1
15.45 700.-
16.00
16.15
16.30
16.45USUHT MA2
17.00 700.-
17.15
17.30
17.45
18.00        
18.15        
18.30        
18.45        
19.00        
19.15        
19.30        
19.45        
Tirsdag
1
2
3
4
5
6
7
8
7.45        
8.00        
8.15        
8.30        
8.45        
9.00        
9.15        
9.30        
9.45        
10.00        
10.15        
10.30        
10.45        
11.00        
11.15        
11.30        
11.45        
12.00        
12.15        
12.30        
12.45        
13.00        
13.15        
13.30        
13.45        
14.00        
14.15        
14.30        
14.45        
15.00        
15.15        
15.30USUHT TI1USUHT TI2
15.45 700.-Udsolgt
16.00
16.15
16.30
16.45
17.00
17.15USUHT TI3
17.30Udsolgt
17.45
18.00
18.15
18.30
18.45
19.00        
19.15        
19.30        
19.45        
Onsdag
1
2
3
4
5
6
7
8
7.45USUHT ON0   
8.00 850.-   
8.15   
8.30   
8.45   
9.00   
9.15   
9.30        
9.45        
10.00        
10.15        
10.30        
10.45        
11.00        
11.15        
11.30        
11.45        
12.00        
12.15        
12.30        
12.45        
13.00        
13.15        
13.30        
13.45        
14.00        
14.15        
14.30        
14.45        
15.00        
15.15        
15.30USUHT ON1
15.45 750.-
16.00
16.15
16.30
16.45
17.00USUHT ON2
17.15 850.-
17.30
17.45
18.00
18.15
18.30
18.45
19.00        
19.15        
19.30        
19.45        
Torsdag
1
2
3
4
5
6
7
8
7.45        
8.00        
8.15        
8.30        
8.45        
9.00        
9.15        
9.30        
9.45        
10.00        
10.15        
10.30        
10.45        
11.00        
11.15        
11.30        
11.45        
12.00        
12.15        
12.30        
12.45        
13.00        
13.15        
13.30        
13.45        
14.00        
14.15        
14.30        
14.45        
15.00        
15.15        
15.30USUHT TO1
15.45 700.-
16.00
16.15
16.30
16.45
17.00
17.15USUHT TO2
17.30 850.-
17.45
18.00
18.15
18.30
18.45
19.00        
19.15        
19.30        
19.45        
Fredag
1
2
3
4
5
6
7
8
7.45        
8.00        
8.15        
8.30        
8.45        
9.00        
9.15        
9.30        
9.45        
10.00        
10.15        
10.30        
10.45        
11.00        
11.15        
11.30        
11.45        
12.00        
12.15        
12.30        
12.45        
13.00        
13.15        
13.30        
13.45        
14.00        
14.15        
14.30        
14.45        
15.00        
15.15        
15.30 USUHT FR1
15.45  700.-
16.00 
16.15 
16.30 
16.45 
17.00 USUHT FR2
17.15  700.-
17.30 
17.45 
18.00 
18.15 
18.30 USUHT FR3  
18.45  700.-  
19.00   
19.15   
19.30   
19.45